تراریوم : باغ شیشه ای

Магазин флорариумов سیستم زهکشی و خاک تراریوم باید مناسب باشد تا سلامت گیاهان درون محفظه حفظ شود. در ادامه با من همراه باشید تا ترکیب های ممکن و اصولی برای ساخت تراریوم بسته و یا تراریوم های باز رو به شما بگم، برای داشتن یک ترایروم خوب باید شما لایه بندی های رو رعایت کنید تا گیاه دچار مشکل نشه در انتهای چند مثال از ترایروم های بسته و باز برای شما قرار بدم. چون اگر دو گیاه با نیازهای مختلف داشته باشید یکی از گیاهان فدای اونیکی میشه مثلا اگر شما گیاهی دارید که نیاز به آبیاری زیاد داره و در کنار اون یک گیاه با نیاز آبی کم بکارید با آبیاری زیاد یا کم یکی از بین خواهد رفت. خاک آماده کاکتوس و ساکولنت: اگر میخواهید یک تراریوم ساکولنتی یا کاکتوسی تهیه کنید و تجربه ترکیب خاک ندارید پیشنهاد میکنم حتما از خاک های آماده کاکتوس و ساکولنت استفاده کنید چون این خاک ها متناسب با میزان آبیاری و زهکشی این گیاهان ترکیب شده است.


ابتدا به یک ظرف شیشه ای یا پلاستیکی شفاف متناسب با اندازه گیاهان نیاز دارید. همیشه یکی از لذت بخش ترین قسمت های ساخت تراریوم انتخاب نوع گیاه است که باید متناسب با سایز و نوع تراریوم به همراه شرایط نگهداری محیط شما داره، حتما در انتخاب نوع گیاه باید شرایط و نیازهایی که هر کدام دارند رو بررسی کنید، چرا؟ تراریوم طرح آمازون دارای یک ظرف شیشه ای پر از گیاه و اکو سیستم رطوبتی می باشد. همچنین تراریوم فضایی بسیار جذاب و آرام برای افرادی که فضای محدود دارند را ایجاد می کند. لایه خاک : اصلی ترین لایه که برای رشد گیاه بسیار مهم است همین لایه است، گیاه تراریوم آبی برای رشد و شادابی نیاز به خاک داره که بتونه مواد مغذی رو از اون جذب بکنه، این خاک نباید سنگین باشد و همچنین باید زهکشی بالایی داشته باشد. این گیاه در اکثر شرایط رشد کرده و حداکثر به ۲۰ سانتیمتر ارتفاع میرسد, به همین دلیل نیز مناسب کاشت در تراریوم میباشد. ولی ترایروم های باز بیشتر برای کاکتوس ها و ساکولنت ها مناسب است چون شما اجازه میدید که رطوبت اضافی از خاک تراریوم تبخیر بشه، ساکولنت ها، کاکتوس ها و حتی سایر گیاهان مثل گل سنگ در ترایروم ها رشد خوبی خواهند داشت ولی در تراریوم در بسته بعد از مدتی احتمال پوسیده شدن آنها وجود دارد. This a rt᠎ic᠎le was generated by G᠎SA​ Written content Generat or Dem​ov​ersi on.


این شخص گیاهان مختلف را درون این ظروف قرار داد و سعی داشت که آنها را پرورش دهد، در پایان به این نتیجه رسید که استفاده از این محصولات کمک میکند تا بتوانیم بدون نیاز به آبیاری مداوم، در مکانهایی که رطوبت قرار دارد، گیاهان خود را پرورش دهیم. به هیچ وجه از این مورد غافل نشید که مرگ گیاه و نابودی اون رو به همراه خواهد داشت. • علاوهبر این زحمت نگهداری از گل و گیاه در این فضای بسته بسیار کمتر از گلدان است و میتواند به صورت یک کلکسیون فشرده نمایندهای از طبیعت باشد. گل قاشقی تکثیر نسبتا ساده ای دارد و به روش های مختلفی قابل تکثیر است. تراریوم یک باغچه کوچک مینیاتوری داخل شیشه است که با ورود به بازار گل و گیاه توجه علاقمندان زیادی را به خود جلب کرد و همزمان آموزش ساخت تراریوم و همچنین کسب و کار آن نیز به در حال گسترش می باشد. درسته تمامی لایه های خاک تراریوم و لایه های تزئینی که در بالا گفتیم باعث زیبایی هرچه بیشتر باغ شیشه ای شما خواهد شد ولی سه لایه اصلی زهکشی، خاک و گیاه اصلی ترین لایه ها به حساب میان و بقیه جنبه تزئیینی دارند. تراریوم ها برای نگهداری به نور مستقیم یا غیرمستقیم خورشید یا نور مصنوعی مانند لامپهای فلوئورسنت یا ال ای دی نیاز دارند.


ولی در غیر این صورت شما میتونید فقط ازیک لایه ماسه رنگی یا شنی هم برای اتمام کار استفاده کنید. معمولا خاکهای غنی برای تراریوم های بسته و خاک شنی و سبک برای تراریوم باز کاربرد دارد. هشدار: از قرار دادن یک تراریوم یک طرف بسته یا بلند در نور مستقیم خورشید خودداری کنید، زیرا شیشه گرما را به جذب می کند و حتی نور خورشید را نیز شدیدتر می کند. تراریوم باغ شیشهای یک نوع منحصر به فرد از پرورش گیاه است که شامل یک محفظه شیشهای یا پلاستیکی است که گیاه مورد نظر درون آن قرار میگیرد. خاک بنفش آفریقایی : یکی از خاک های بسیار عالی برای تراریوم خاک بنفشه افریقایی هست، این خاک ها بسایر سبک بوده و میتونه به خوبی آب رو از خودش عبور بدن و میزان قابل توجهی رطوبت رو در خودشون ذخیره کنند که میتونه از پوسیدگی ریشه گیاه جلوگیری کند. تراریوم ها با هر دکوراسیونی سریعا هماهنگ شده و برای هدیه دادن نیز وسیله ای بسیار مناسب هستند برای اینکار می توانید با ماکت های چوبی، شن های رنگی و… شن نخودی یک نوع لایه زهکشی است که معمولاً استفاده میشه، اما شما میتونید از چیزی مانند سنگ های رودخانه کوچک، شن آکواریوم رنگی یا سنگ های کوچک، سنگ های رنگی تزیینی و یا سنگ های مرمر هم استفاده کنید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *